Historia

Działamy na polskim rynku od grudnia 2005 roku. Przez wiele lat pracy udało nam się zgromadzić bagaż doświadczeń dotyczących polskiego rynku jeździeckiego. Prowadzimy prężnie rozwijający się sklep jeździecki, którego ofertę wciąż powiększamy o pożądane marki oraz produkty.

panorama

Współpracujemy z wieloma producentami polskimi oraz zagranicznymi po to, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających jeźdźców.

Tematem butów dla koni zainteresowaliśmy się kilka lat temu w związku z chorobą kopyt konia właścicielki sklepu. Długotrwała choroba białej linii nie pozwalała na ponowne przybicie podków, a osłabione kopyto stwarzało ogromny dyskomfort koniowi i uniemożliwiało swobodne poruszanie się boso w okresie leczenia infekcji. Rozpoczęliśmy poszukiwania pomocy i alternatywy dla kucia. Pierwsze artykuły dotyczące butów dla koni spotkały się z niedowierzaniem. Szybko jednak, czytając opinie zadowolonych użytkowników  zamówiliśmy pierwszą parę dla naszego pacjenta. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Już od pierwszych dni widać było różnice w swobodnym chodzeniu konia. Zniknęła kulawizna oraz typowe na twardym podłożu „macanie”. W ciągu kilku minut koń przyzwyczaił się do butów i przemieszczał się w nich swobodnie. Kilka dni pozwoliło na całkowite oswojenie się zwierzęcia z nowym obuwiem i wraz z upływem czasu można było powrócić do regularnych treningów.

Dodatkową zaletą butów był fakt, że kopyto zaczęło szybciej odrastać i tym samym zdrowieć. Nowa tkanka była również mocniejsza.

Historia Linusa zmotywowała nas do podjęcia współpracy z firmą produkującą obuwie dla koni Cavallo. Zdecydowaliśmy się rozpocząć dystrybucję butów na polskim rynku aby tym samym pomóc innym zwierzakom i ich właścicielom w łatwiejszej dostępności butów dla koni. Kilka lat sprzedaży zdecydowanie utwierdziło nas w przekonaniu, że podjęta decyzja była słuszna. Ilość pozytywnych recenzji, zdjęć „koni w butach” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Cieszymy się, że możemy pomagać oraz polepszać jakość życia wielu kopytnych i tym samym minimalizować koszty kucia ich właścicieli!

doradztwo